Oferta

 • Instalacje przeciwpożarowe
 • W ramach intalacji przeciwpożarowych oferujemy Państwu nasze usługi z zakresu montażu oraz obsługi urządzeń i intalacji gaśniczych: tryskaczowych, hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych, a także gaszenia pianą lub gazem. Wykonujemy również systemy wykrywania i sygnalizowania pożaru SAP.

  Tryskacz Instalacja tryskaczowa jest głównym elementem systemu samoobrony budynku przed pożarem. W przypadku wystąpienia pożaru pod wpływem wysokiej temperatury pęka ampułka lub topi się element bimetaliczny uwalniając tym samym medium gaśnicze z instalacji. Odpowiedni kształt deflektora tryskacza umożliwia optymalny rozprysk.

  Mgła wodna podobnie jak instalacja tryskaczowa służy do gaszenia pożaru. W mgle wodnej ciśnienie robocze jest o wiele wyższe i wynosi ok 140 bar. Zamiast tryskaczy używa się specjalnych dyszy rozpylających wodę pod wysokim ciśnieniem tworząc mgłę. Dzięki temu skutecznie ogranicza się rozwój pożaru. Ma wiele zalet: ogranicza się zalanie pomieszczenia i zużycie wody, instalacja jest lekka i nie obciąża konstrukcji.

  hydrant Hydrant do celów przeciwpożarowych jest urządzeniem umożliwiającym pobór wody z sieci wodociągowej lub wewnętrznej instalacji przeciwpożarowej. Instalację hydrantowe dzieli się ze względu na położenie na dwa rodzaje: wewnętrzne i zewnętrzne. Hydranty wewnętrzne instalowane są natynkowo lub podtynkowo. Hydranty zewnętrzne dzieli się na hydranty naziemne i podziemne. Nasza firma zajmuję się montażem instalacji hydrantów zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Przeprowadzamy przeglądy i konserwacje zgodzie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07 czerwca 2010r. ws. ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109 poz. 719 z 2010 r.).

  Instalacje sygnalizacji pożaru SAP jest instalacją elektryczną wykrywającą pożar w jego początkowej fazie. Dzięki szybkiemu wykryciu zagrożenia system SAP skutecznie ostrzega przed zagrożeniem dokładnie lokalizując pożar, ale może również szybko reagować sterując system gaszenia i oddymiania.

 • Pompownie przeciwpożarowe
 • Tryskacz Instalacje przeciwpożarowe bardzo często potrzebują zewnętrznego źródła zasilania z dużym zapasem wody, która musi działać niezależnie od ww.czynników. Najczęściej pompownia składa się z dwóch pomp dieasel, rurociągów z monitorowanymi zasówami, zbiornika zapasu wody oraz instalacji automatyki i monitorowania. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie wykonania i obsługi tego typu obiektów oraz innych pompowni i przepompowni - wszystko w zalezności od potrzeby klienta.

 • Instalacje elektryczne
 • Oferujemy Państwu również szeroki zakres usług w dziedzinie tradycyjnych jak i inteligentnych instalacji elektrycznych. Swoim klientom proponujemy kompleksowe usługi projektowania oraz pełnej realizacji instalacji elektrycznych głównie niskiego napięcia. Wykonujemy instalacje zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne, rozdzielnice, szafy sterujące oraz instalacje grzewcze.

 • Automatyka przemysłowa
 • Dla firm produkcyjnych świadczymy usługi z zakresu wdrożenia i utrzymania ruchu instlacji. Wykonujemy sterowanie procesami i maszynami, wizualizacje procesów, programowanie sterowników PLC, naprawę i remonty maszyn a także modernizację już istniejących układów sterowania.

 • Automatyka dla rolnictwa
 • Ronictwo niewątpliwie potrzebuje wprowadzenia automatyzacji usprawniającej codzienną pracę. Karmienie zwierząt, udój, prace porządkowe i wiele innych rutynowych czynności można usprawnić, a dzięki temu nie tylko obinżyć koszty ale też podnieść zyski. Nasze usługi obejmują przedewszystkim automatyzację procesu produkcji mleka, chowu zwierząt jak i utrzymania odpowiednich warunków przechowywania pasz.

 • Inteligentne budynki
 • KNX PARTNER Inteligentny budynek, automatyka budynkowa, BMS(Building Management System) - wszystkie te nazwy kryją w sobie jeden główny cel - sterowanie budynkiem w celu polepszenia jakości życia i zwiększenia oszczędności. Taki system posiada szereg czujników- od prostych temperaturowych, przez detektory ruchu, aż po specjalistyczne stacje pogodowe. Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu możliwe jest stworzenie systemu "myślącego", który dostosowuje się do wymaganej sytuacji. Budynek może być wyposażony np. w czujniki oświetlenia - "podąża za słońcem" dzięki czemu odpowiednio ustawia żaluzje w celu optymalnego nagrzewania pomieszczenia latem, zmniejszając tym samym ilość prądu zużywanego przez klimatyzację. Inteligentny budynek powinien łączyć w sobie wszystkie podsystemy poczynając od oświetlenia, ogrzewania, przez klimatyzację, aż po monitoring i systemy alarmowe. Istnieje dużo różnych standardów, dzięki którym można zbudować BMS. Jednym z nich, a jednocześnie najbardziej znanym jest miedzynarodowy standard KNX. Jesteśmy jego autoryzowanym instalatorem. W wykonywanych usługach preferujemy własnie KNX, jednak zawsze dostosujemy się do potrzeb naszego klienta i możemy wykonać instalację także w innym standardzie.

Kontakt

PROBEN Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Filipowska 31

16-400 Suwałki

NIP: 844 236 36 95

tel. +48 503 737 590

tel. +48 698 642 842

e-mail: kontakt@proben.net.pl